Najczęściej zadawane pytania...
Jak dotrzeć na spływ?
Na przystań początkową spływu można dotrzeć samodzielnie ale wtedy wcześniej trzeba uzgodnić z nami wszystkie szczegóły. Jednak najbardziej wygodnym dla Państwa rozwiązaniem będzie rozpoczęcie wycieczki w naszej bazie. Mogą tam Państwo skorzystać z przebieralni, toalety i pozostawić samochód na bezpłatnym parkingu. Z naszej bazy zawieziemy Państwa busem na przystań początkową spływu skąd rozpoczyna się wycieczka.
Jak ubrać się na spływ?
Podczas wycieczki trzeba pamiętać, że płyniemy górską rzeką i warunki pogodowe mogą się zmienić w trakcie spływu. W związku z tym zalecamy ubrać się w koszulkę z krótkim rękawem oraz spodenki ale prosimy o zabranie ze sobą ciepłego okrycia wierzchniego. Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy również o założenie obuwia do wody lub obuwia sportowego.
Czy można zabrać ze sobą sprzęt elektroniczny i rzeczy osobiste?
Tak, jak najbardziej można ze sobą zabrać telefon, aparat fotograficzny lub kamerę. Można też zabrać dokumenty, pieniądze czy klucze od samochodu. Podczas spływu wyposażamy Państwa w torby wodoszczelne do których można bezpiecznie schować wszystkie te rzeczy.
Jak zarezerwować wycieczkę?
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt telefoniczny z nami !!
Jak płynąć kajakiem lub pontonem gdy płyniemy samodzielnie?
Pierwszą i podstawową zasadą, którą należy się kierować podczas spływu jest bezpieczeństwo własne oraz innych. Starajmy się płynąć z głównym nurtem rzeki oraz unikać miejsc płytkich oraz kamieni wystających ponad lustro wody. Ważną kwestią jest również pierszeństwo łodzi flisackich nad pontonami i kajakami. Miejmy na uwadze, że łódź flisacka wraz z turystami waży ponad tonę i dużo trudniej nią manewrować aniżeli pontonem czy kajakiem. Szanujmy się wzajemnie z innymi użytkownikami rzeki i zachowujmy szczególną ostrożność.
Czy możemy dopłynąć pontonem lub kajakiem do brzegu rzeki?
Trzeba pamiętać, że rzeka Dunajec prawie na całej trasie spływu Przełomem Pienińskim jest pasem granicznym. Prawy brzeg jest słowacki a lewy brzeg jest polski. Do brzegu słowackiego możemy podpłynąć tylko i wyłącznie w sytuacji awaryjnej natomiast przy brzegu polskim możemy się zatrzymywać. Podpływania do brzegu starajmy się jednak unikać jeżeli nie ma takiej potrzeby.
Czy podczas spływu można spożywać alkohol?
Jest kategoryczny zakaz spożywania alkoholu podczas spływu.